Žádný učený z nebe nespadl a už ve škole se učí, že kdo něco neví, tak se má zeptat. A přesně od toho tu jsme! Díky zkušenostem s virtuální realitou, kterou se zabýváme již více jak 8 let nás přesvědčili o tom, že jsme o skutečnými odborníky ve svém oboru a jedině tak Vám dokážeme zodpovědět každý Váš dotaz s naprostou objektivitou tak, aby bylo dané řešení pro Vás to nejlepší.

Vše na co jste se báli zeptat


VŠECHNO HEZKY POHROMADĚ

S KTERÝMI TELEFONY JSOU BRÝLE BEEVR KOMPATIBILNÍ?
Nespornou výhodou brýlí BeeVR je jejich kompatibilita se širokým spektrem telefonů. Brýle nejsou vázány na konkrétní značku smartphonu a jsou kompatibilní s většinou nových smartphonů s velikostí displaye nad 4". Pro lepší přehled jsme pro Vás připravili seznam kompatibilních smartphonů.
S JAKÝMI VR APLIKACEMI JSOU BEEVR KOMPATIBILNÍ?
BeeVR jsou kompatibilní se všemi aplikacemi pro mobilní VR jenž jsou dostupné na Google Play a AppStore. Vyzkoušejte přehledný katalog aplikací pro VR - Homido Center?
PROČ BEEVR?
Brýle BeeVR jsou jedny z nejkvalitnějších zařízení pro mobilní virtuální realitu ve střední cenové hladině. FOV 110°, HD PMMA vysoce kvalitní čočky, nastavitelné horizontální rozteče čoček, nastavitelné ohnisko čoček, kvalitní náhlavní pásy, odolný ABS plast, jednoduché vložení a vyjmutí telefonu, bohaté příslušenství jenž je součástí balení, přijatelná cena - to jsou vlastnosti, kterých nedosahují zařízení ani ve vyšších cenových hladinách od renomovaných výrobců.
MAJÍ BRÝLE BEEVR OVLÁDACÍ PRVKY?
V současnosti disponuje ovládacím prvkem pro ovládání aplikací ve VR pouze náš jediný model BeeVR Qauntum S MKII. U tohoto modelu je ovládání řešeno pomocí neodymiového magnetu na boku brýlí. Pro správnou funkci je nutné aby Váš telefon měl zabudován magnetometr a také je důležité aby tuto formu ovládání podporovala samotná VR aplikace.
VADÍ POUŽÍVÁNÍ BRÝLÍ BEEVR DIOPTRICKÉ BRÝLE?
Díky důmyslné konstrukci některých našich modelů, počítáme i s používáním dioptrických brýlí. Stačí nasadit, zaostřit a ponořit se do světa virtuální reality.
CO JE TO FOV?
FOV neboli "Field Of View" je parametr, se kterým se jistě setkáváte v každé souvislosti s VR. Tento parametr, vyjádřený ve stupních (°) určuje, jakých pozorovacích úhlů jsou dané brýle schopny dosáhnout. To v praxi znamená, že čím větší FOV tím lépe. FOV je však docela relativním pojmem, jelikož v případě použití menších telefonů s menším rozlišením dosáhnete paradoxně lepších výsledků u menšího FOV. Dnes již standardní hodnota FOV je > 90°. Špičkové přístroje jsou schopny dosáhnout FOV 110° a více, např. Oculus Rift nebo Vrizzmo Volt a samozřejmě BeeVR.
DÁ SE VYJMOUT PĚNOVÝ VÝHLED BRÝLÍ?
U některých modelů brýlí BeeVR ano! A to velmi jednoduše. Pěnový výhled je připevněn na brýlích pomocí suchých zipů. Tudíž jeho sundání a opětovné nasazení je záležitostí několika málo sekund. V případě, že se rozhodnete pěnový výhled oprat, mějte prosím na paměti, že: - nepoužívejte změkčovadla, škroby a aviváže - nepoužívejte bělidla - nepoužívejte automatické pračky - perte ve vlažné vodě s maximální teplotou do 30° - nepoužívejte sušičky
NEVYPADNE Z BRÝLÍ BEEVR MŮJ TELEFON?
Konstrukce VR headsetů BeeVR je navržena tak, aby byla pro mobilní telefon naprosto bezpečná a nehrozilo vypadnutí telefonu ani při tom nejzběsilejším používání.
K ČEMU MOHU BRÝLE BEEVR POUŽÍVAT?
BeeVR jsou brýle pro mobilní virtuální realitu. To znamená, že jsou předurčeny pro výlety do virtuální reality za pomocí VR aplikací (Android / iOS). Avšak nejen k tomu. Díky BeeVR a svému mobilnímu telefonu můžete sledovat např. 360° videa a 3D filmy či klipy, které jsou dostupné na YouTube, GoPro VR, JauntVR, VRideo apod.
CO OBSAHUJE BALENÍ BEEVR?
Balení vždy obsahuje: brýle BeeVR, hadřík z mikrovlákna, náhlavní pás, návod v češtině.
KDE ZAKOUPÍM BEEVR?
Brýle BeeVR je nyní dostupné u všech dobrých prodejců elektro a mobilních telefonů. Prohlédněte si seznam prodejců v sekci KDE KOUPIT v horním menu.
JE K DOSTÁNÍ I ORIGIÁLNÍ BEEVR BLUETOOTH GAMEPAD?
Ano, v sortimentu BeeVR naleznete také originální bluetooth ovladače. V současné době máme tři modely - Axis MKII, Vector a Stratos.

Polohové senzory

Obsažení polohových senzorů, neboli gyroskopu, je prvním předpokladem pro bezproblémové použití mobilního telefonu ve virtuální realitě.

Další podmínkou pro Váš hladký pohyb v prostoru virtuální reality je závislý na takzvaném akcelerometru, který pro požití ve VR velkou výhodou, protože zlepšuje přesnost samotného gyroskopu a umožní Vám tak rychlejší a přesnější snímání polohy ve virtuálním světě.

Výkon telefonu

Pro mobilní virtuální realitu není vyloženě podmínkou mít ten nejvýkonější mobilní telefon na trhu. Vhodnost smartphonu pro VR je dána spíše kombinací technických parametrů.

Na první pohled by se mohlo zdát, že výkon procesoru je to nejdůležitější, na čem v mobilní virtuální realitě záleží. Není tomu však úplně tak. Velmi dobrého výsledku dosahují i mobilní telefony v nižších a středních třídách, které mají minimálně FullHD rozlišení displaye a průměrný výkon procesoru. Jak ale bylo zmíněno výše, pro bezproblémové použití musí telefon obsahovat alespoň polohový senzor - gyroskop.

Nenašli jste co jste hledali?


Občas se stane, vzhledem k množství nových informací, že stále není jasné, zda-li je mobilní virtuální realita pro Vás a Váš telefon vhodná. Proto jsme tu my a naše špičková zákaznická podpora, která Vám ihned sdělí, jestli jste připraveni na vstup do virtuální reality.

Jsme tu pro Vás!


Na naší zákaznické podpoře pracují odborníci na slovo vzatí! Žádný bezduchý operátor poskytující vágní informace. Proto se Vám dostanou vždy relevantní a spravné informace. Tak na co čekáte?


KONTAKTOVAT PODPORU

Spojte se s BeeVR

Chcete, aby Vám už žádná zpráva ze světa virtuální reality a 360° videa neutekla? Spojte se s námi na sociálních sítích!